Бібліотечна година " Моя ти матінко - Земля!"



 22 квітня – Всесвітній День Землі (International Mother Earth Day) 

den zemli122 квітня – Всесвітній День Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

Вперше День Землі був відзначений у 1970 році, і з того часу його проводять щороку 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети. Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв’язання екологічних проблем.

Цікавою є історія походження цього свята. Вона пов’язана з ім’ям Джона Мортона – адміністратора штату Небраска на півночі американського континенту, який наприкінці ХІХ століття, переїхавши до цього штату, звернув увагу на факт, що поодинокі дерева пустельної території прерії штату вирубували для будівництва житлових будинків та їх опалення. Джон Мортон запропонував проведення дня, присвяченого благоустрою, із заохоченням призами тих, хто посадить найбільше дерев. Лише за один день було висаджено понад 1 млн дерев. Після цього у 1882 році в штаті Небраска 22 квітня було проголошено офіційним святом – Днем Дерева.

Успіх першої акції, що відбулася 22 квітня 1970 року в США, надихнув організаторів на проведення «Тижня Землі» як щорічних заходів з благоустрою територій. Ініціатива була підтримана населенням і набула популярності. На хвилі громадської і політичної активності, завдяки проведенню Дня Землі у США, було прийнято закони та інші акти з питань охорони навколишнього природного середовища (зокрема Акт про чисте повітря). Генеральний секретар ООН підписав спеціальну відозву, присвячену цій події.

den zemli2Україна прагне стати повноцінним учасником передових світових процесів і реформування економіки з урахуванням екологічних аспектів. Дбайливе ставлення до природи, навколишнього природного середовища – важливий крок на цьому шляху.

Для забезпечення істотного поліпшення стану довкілля, поєднання зусиль державних органів, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, підприємств, установ, широких верств населення у вирішенні екологічних завдань, відродження традицій українського народу щодо шанобливого ставлення до навколишнього природного середовища в країні щороку у квітні–травні протягом місяця проводять заходи з озеленення та благоустрою територій.



А тепер поміркуйте: чи ви шанобливо ставитесь до нашої матінки - Землі, чи висадили хоча би одне деревце чи кущ, а чи на смітите у парках та скверах? Дайте відповідь.

Дізнайтеся у нас самі цікаві факти про Землю! Наша планета є третьою планетою від Сонця і є однією з найбільших планет з грунтом в Сонячній системі… 

Земля – ​​єдина планета в нашій Сонячній системі, яка не отримала імені грецького чи римського божества. 

Земля була сформована приблизно 4,54 мільярда років і є єдиною відомою планетою, яка підтримує життя.   

Цікаві факти про Землю: невідоме про рідну планету

Цікаві факти про Землю

  • Обертання Землі поступово сповільнюється. 
    Це уповільнення відбувається майже непомітно, приблизно з 17 мілісекунд на сто років. Це впливає на довжіну днів на Землі, але це відбувається так повільно, що може пройти до 140 мільйонів років, перш ніж тривалість дня збільшиться до 25 годин.
  • Колись вважалося, що Земля є центром Всесвіту. 
    Завдяки очевидним рухам Сонця і планет щодо їх точки зору, древні вчені наполягали на тому, що Земля залишається статичною, тоді як інші небесні тіла подорожували круговими орбітами навколо неї. Зрештою, думку про те, що Сонце було в центрі Всесвіту, постулював Коперник.
  • Земля має потужне магнітне поле. 
    Це явище спричинене нікелево-залізним ядром планети в поєднанні з його швидким обертанням. Це поле захищає Землю від впливу Сонця.
  • Існує лише один природний супутник планети Земля. 
    У відсотках від розміру тіла, навколо якого він обертається, Місяць є найбільшим супутником, якщо брати до уваги планети нашої Сонячної системи. Однак у реальному вираженні це лише п’ятий за величиною природний супутник.
  • Земля – ​​єдина планета, не названа на честь бога. 
    Інші сім планет нашої Сонячної системи названі на честь римських богів або богинь. Хоча в давнину були названі лише МеркурійВенераМарсЮпітер і Сатурн, оскільки вони були помітні неозброєним оком, римський метод іменування планет зберігся після відкриття Урана і Нептуна.          
  • Земля – ​​найщільніша планета Сонячної системи. 
    Щільність змінюється залежно від частини планети; наприклад, залізний пласт щільніший за земну кору. Середня щільність Землі становить приблизно 5,52 грам на кубічний сантиметр.
Цікаві факти про Землю

І ще дечого цікавого про Землю:

-70% поверхні Землі покрито водою 

Коли астронавти вперше вийшли в космос, вони подивились на Землю людськими очима і назвали наш дім “Блакитною планетою”. І це не дивно. 70% нашої планети вкрите океанами. Решта 30% – це твердий ґрунт, що піднімається над рівнем моря.

-Земля – ​​це в основному залізо, кисень і кремній. 

Якби ви могли розділити Землю на купи матеріалу, ви отримали б 32,1% заліза, 30,1% кисню, 15,1% кремнію та 13,9% магнію. Звичайно, більша частина цього заліза насправді знаходиться в основі Землі. Якби ви могли насправді проникнути туди і взяти пробу ядра, то отримали б 88% заліза. 47% земної кори складається з кисню.

-Земля - ​​це в основному залізо, кисень і кремній.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Про Соборність України

День Української писемності та мови: історія свята.

Ерудит - гра " Дзвенить струмочком рідна мова".